Rubenso Stilius

Didelių dydžių drabužiai


Visi vienur ar kitur esame matę klasikinius P. P. Rubenso šedevrus – kvapą gniaužiantys tapybos darbai, kuriuose akį traukia sveikata trykštantys moterų kūnai, aplink kurių iškilias linijas dailiai rangosi didelių dydžių drabužiai. Nors patys paveikslai tapo meno galerijų nuosavybe, Rubensiško grožio moterys niekur nedingo – nepaisant amžių tekmės jos išliko tokios pat kerinčios. Vienintelis dalykas, kuris akivaizdžiai pakito - didelių dydžių drabužiai, kuriais savo žavingas formas dengia apvalainos moterys.

Drabužiai apkūnioms neretai įvardinami kaip „apdarai rubensiškoms formoms“ ar tiesiog „Rubenso stiliaus rūbai“.Vartojant šiuos taiklius terminus, retam iškyla klausimų ar abejonių, apie ką kalbama, tačiau, didelių dydžių drabužiai dar ne visiems yra aiškiai suprantama sąvoka. Drabužiai apkūnioms moterims neretai kelia slaptas pasąmonines asociacijas su prabangiu barokiniu satinu ar lengvai plazdančiu šilku, kurį savo kūriniuose taip mėgo tapyti Rubensas.Visgi, drabužiai apkūnioms moterims gerokai nutolo nuo savo pirmapradžio, laisvai drapiruotų siluetų, stiliaus. Anuomet be galo populiarios ampyro formos, nuo krūtinės apačios lengvai klostuotos suknelės, dabar jau prarado ne tik savo žavesį, bet ir putliųjų damų dėmesį. Didelių dydžių drabužiai neišvengė negailestingos prabėgusių amžių įtakos. Taigi, neišvengiamai kyla klausimas, ką apie nestandartinių dydžių drabužių dėvėjimą ir paiešką reikėtų žinoti šiandieninei Rubenso damai?

Didelių dydžių drabužiai, kuriami šiuolaikinės pragmatiškos mados industrijos, paklūsta toms pačioms, nepastovioms ir sparčiai kintančioms mados tendencijoms, kaip ir standartinių dydžių apdarai. Ir nereikia tuo pernelyg stebėtis - juk šiuolaikiškumas tapo kiekvienos moters, nepaisant jos figūros išmatavimų, prioritetu. Drabužiai apkūnioms rubensiškoms damoms neretai tampa nemažu galvos skausmu - juk net pats puikiausias paveikslas nublanksta parinkus jam netinkamus rėmus. Didelių dydžių drabužiai, kurių ieško kiekviena putli gražuolė, turi būti ne tik modernūs ir atspindėti tam tikras sezono tendencijas, bet būti patogūs bei pabrėžti individualumą. Ak, kokia varginanti užduotis yra rasti tokį apdarą! Kiekviena apvalainų formų savininkė gali tai patvirtinti. Drabužiai apkūnioms moterims, kurie būtų ir stilingi, ir kokybiški, neretai yra gana sunkiai aptinkamos prekės – tenka ilgai klaidžioti po painias miesto gatveles ar apkulniuoti visus didžiulių prekybos centrų aukštus. Todėl labai svarbu aptikus nestandartinių dydžių parduotuvę, kurioje siūloma produkcija atitinka visus minėtus kriterijus, atidžiai pasidomėti ne tik parduodamais rūbais, bet ir pačios parduotuvės vizija – juk būtent sutampantys požiūriai esminiais mados ir stiliaus klausimais yra raktas į sėkmingą pardavėjo ir pirkėjo bendradarbiavimą. Didelių dydžių drabužiai turėtų ne tik atitikti kūno formas, bet ir atspindėti asmeninį kiekvienos apvalių kūno formų moters skonį bei individualų stilių. Drabužiai apkūnioms ar lieknoms – bet kuriuo atveju dėvimi rūbai turi tapti jaukiai prie kūno priglundančia antra oda.

Drabužiai apkūnioms moterims išlieka specialių parduotuvių tinklų ar pavienių prekybininkų sritimi. Nors ir nelengva atrasti išties be priekaištų derančius drabužius, tačiau stengtis tikrai verta. Didelių dydžių drabužiai, kurie buvo tinkamai parinkti, niekada neužgoš nuostabiai iškilių formų kūno, viliojančiais linkiais prikaustančio aplinkinių žvilgsnius. Puoselėkite save ir nebijokite puoštis, brangiosios Rubenso formų damos – kiekviena iš Jūsų jau dabar esate grožį skleidžianti mūza!